Prancūzijoje teisiamas stambiais kibernetiniais nusikaltimais kaltinamas rusas - LRT

Bitcoin prancūzijoje, Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Turinys

  Prancūzijoje teisiamas stambiais kibernetiniais nusikaltimais kaltinamas rusas BNS Paryžiuje pirmadienį prieš teismą stojo vienas rusas, kaltinamas apgaulės būdu išgavęs iš beveik nukentėjusiųjų visame pasaulyje mln.

  bitcoin prancūzijoje

  Pasak prokurorų, kaltinamasis Aleksandras Vinikas savo aukoms siųsdavo elektroninius laiškus su netikromis sąskaitomis, kurios blokuodavo kompiuterius ir užšifruodavo vartotojų failus jas atidarius. Užkrėstame kompiuteryje būdavo rodomas pranešimas su nurodymais, kaip sumokėti išpirką internetine valiuta bikoinais, norint susigrąžinti įrenginio kontrolę.

  Per išpuolius, įvykdytus — metais, be kita ko, nukentėjo nemažai vietos valdžios institucijų, kompanijų ir fizinių asmenų visame pasaulyje.

  bitcoin prancūzijoje

  Tarp nukentėjusių subjektų Prancūzijoje buvo daug miestų tarybų, teisinių ar draudimo paslaugų bendrovių bei smulkiojo verslo įmonių, tokių kaip vairavimo mokyklos ar vaistinės. Vinikas, neigiantis kaltinimus dėl turto prievartavimo ir pinigų plovimo, atsisakė atsakyti į tyrėjų magistratų klausimus.

  bitcoin prancūzijoje

  Jis taip pat ieškomas tiek JAV, tiek savo gimtojoje Rusijoje. Kaltinamajame akte nurodoma, kad ne ką bitcoin prancūzijoje įmantri buvo A. Viniko galimai sukurta pinigų plovimo schema, apsunkinusi pastangas atsekti sumokėtas išpirkas. Prokurorai tarp nukentėjusiųjų nustatė 20 įmonių šešiuose Prancūzijos miestuose ir, atsekę 8 mln.

  bitcoin prancūzijoje

  Tuo metu JAV tyrėjai įtaria, kad 41 metų vyras yra schemos, jų teigimu, tapusios vienu pagrindinių būdų kibernetiniams nusikaltėliams plauti neteisėtas įplaukas, sumanytojas. Įtariama, kad jis valdė bitkonų keityklą BTC-e, kol buvo suimtas Graikijos šiauriniame Chalkidikės kurorte. Jo areštas išprovokavo ekstradicijos ginčą tarp Jungtinių Valstijų, Prancūzijos ir Rusijos.

  bitcoin prancūzijoje

  Graikija galiausiai nusprendė patenkinti Prancūzijos išduotą europinį orderį. Remiantis JAV kaltinamuoju aktu, A. Vinikui gresia 21 kaltinimas — pradedant asmens tapatybės bitcoin prancūzijoje bei pagalba prekybai narkotikais ir baigiant pinigų plovimu.

  bitcoin prancūzijoje

  Jis nesėkmingai prašė būti išduotas Rusijai, kur jis yra ieškomas dėl mažesnio masto sukčiavimo, susijusio tik su 9 eurų suma. Aleksandras Vinikas.