Bitkoinas grįžo į kainų lygį „iki E. Musko“ - Verslo žinios

Ekonomistas bitcoin. Mačiulis apie bitkoinus: žmonės visais laikais pirko šlamštą

Į kriptovaliutų renesansą ekspertai ragina žiūrėti atsargiai — kainų kilimas susijęs su spekuliacija 92 Jonas Deveikis, LRT. Kriptovaliutų kainos augimas šiais metais, specialistų nuomone, buvo nulemtas investuotojų veiksmų.

Pažadas išspręsti pasaulio problemas pasinaudojant decentralizacija buvo tik jaukas, skirtas pritraukti minias įvairaus plauko investuotojų, siekiant išvilioti jų sunkiai uždirbtus pinigus. Kaip teigė ekonomistas Nourielis Roubini, kriptovaliutos jau tuoj patirs nekontroliuojamą apokalipsę.

The Bitcoin Crash \u0026 China’s Crypto War

Bitkoino rinkos vertei nukritus beveik 70 proc. Trumpai tariant, kriptovaliutos jau tuoj patirs nekontroliuojamą apokalipsę.

Reguliavimo grėsmė

Rinkoje lyderiaujančių valiutų, tokių kaip eteris, EOS, litekoinas arba riple vertė nukrito virš 80 proc. Ir tai neturėtų stebinti, nes net 4 iš 5 pradinių valiutų siūlymų rinkai buvo apgavystės nuo pat pradžių.

ekonomistas bitcoin

Ši technologija buvo garbinama kaip savotiškas priešnuodis visoms žmonijos problemoms — nuo skurdo ir bado iki vėžio. Iš tiesų tai turbūt labiausiai pervertinta ir mažiausiai naudinga technologija žmonijos istorijoje.

Gerbiamasis skaitytojau,

Tačiau tai jau spėjo tapti raktažodžiu libertarams, kurie šia technologija tikisi nuversti visas vyriausybes, bankus, tradicines finansų institucijas. Jie siekia, kad visas politinis ir socialinis gyvenimas atsidurtų viešose buhalterijos knygose, kurios būtų prieinamos visiems ir nepriklausytų nuo jokios organizacijos.

Keli savanaudiškų tikslų vedini baltieji vyrai tarp kurių sunku būtų pamatyti nors vieną moterį ar mažumų atstovą apsimeta, kad yra pasaulio nuskriaustųjų mesijai, marginalizuoti ir nuo bankų nepriklausomi asmenys, kurie teigia, kad sukūrė milijardus dolerių turto iš nieko.

ekonomistas bitcoin

Viską sujungia vienas vienintelis žodis — godumas. Pavyzdžiui, nedidelės grupės kompanijų, kurios daugiausiai išsidėsčiusios tokiose šalyse kaip Rusija, Gruzija ar Kinija, kontroliuoja nuo dviejų trečdalių iki trijų ketvirtadalių visos kriptovaliutų kasimo veiklos ekonomistas bitcoin ir periodiškai pakelia aptarnavimo kainas, kad tik dar labiau padidintų savo pelną.

Kas slypi už bitcoin sėkmės? Per mažiau nei du metus ji pabrango daugiau nei 10 kartų. Kai kurios kitos kriptovaliutos gali pasigirti dar įspūdingesniais rezultatais. Kas slypi už šių svaigių pokyčių — ar tai tik laikina mada ar technologinė revoliucija? Kriptovaliuta yra decentralizuota skaitmeninė atsiskaitymo priemonė, kurios esamas ir būsimas kiekis rinkoje nustatomas pagal iš anksto visiems žinomas taisykles, o ne, pavyzdžiui, pagal kurio nors centrinio banko subjektyvų sprendimą.

Panašiai išpopuliarėjo ir pačios kriptovaliutos. Apie 99 proc.

ekonomistas bitcoin

Ir, kitaip nei su realiais pinigais, jeigu kriptoturtas yra pavagiamas, jis prarandamas ekonomistas bitcoin laikui ir niekas jo nekompensuoja. Tiesa ta, kad išradėjai čia turi visišką galią elgtis kaip teisėjai. Galiausiai kriptovaliutų turtuolių lobiai yra dar labiau sukoncentruoti nei pačioje Šiaurės Korėjoje.

ekonomistas bitcoin

Kuomet vadinamasis Gini koeficientas nelygybės matas, dažnai naudojamas ekonomikoje ir ekonometrijoje. Gini indeksas rodo žmonių pajamų pasiskirstymą yra vienas, tai reiškia, kad vienas asmuo kontroliuoja proc. Šiaurės Korėjoje šis skaičius yra išties įspūdingas — 0,86, Jungtinėse Amerikos Valstijose — 0,41, o tuo tarpu bitkoino valiuta stebina surinkdama net 0,88 balo.

ekonomistas bitcoin

Kaip jau turėtų būti akivaizdu, decentralizacijos teiginys yra visiškas mitas, kurį skleidžia pseudomilijardieriai, kontroliuojantys visą šią įsivaizduojamą pramonę.

Dabar, kai mažmeniniai investuotojai, kurie taip pat buvo susigundę kriptovaliutų mitu, prarado ir paskutinius savo marškinius, likę lengvatikiai dar džiaugiasi ir sėdi ant netikro savo turto, kuris gali akimirksniu subyrėti. Jokia padori institucija neleistų vystytis btc nuo piniginiams pervedimams, kuriuos valdo anoniminių kartelių valdomi operatoriai, besislepiantys šešėliuose.

Parengė Agnė Černiauskaitė.